Priekšrocības

Zema pašizmaksa

Mājas, kuras būvētas, izmantojot SIP tehnoloģiju, ir ar zemu pašizmaksu un mazu materiālietilpību. Mājas bāzes komplekta cena ir apmēram 150 EUR/m²  rēķinot pēc pamatu platības.

Ļoti labas siltumizolācijas īpašības

Māja no SIP paneļiem ātri sasilst un ilgi saglabā siltumu. Tas pats princips attiecas uz mājas kondicionēšanu karstā laikā. Lai ķieģeļu mājā panāktu tādu paši siltumizolācijas efektu, jāuzbūvē 2,9 m bieza siena. Mājā no SIP paneļiem var justies komfortabli jebkurā gada laikā.

 

Stacija no SIP paneļiem Dienvidpolā.

 

Enerģijas ietaupījums

Ar SIP tehnoloģiju būvēto māju īpašnieki maksā par apkuri un kondicionēšanu daudz mazāk, nekā "tradicionālo" māju īpašnieki, tāda veida māja būvēta no SIP paneļiem ir izdevīgs naudas līdzekļu ieguldījums. Ja uz Jūsu zemes gabala ir tikai elektrība, droši varat būvēt māju no SIP paneļiem, izdevumi par elektriskās apkures montāžu ir ļoti minimāli salīdzinājumā ar gāzes, šķidrā vai cietā kurināmā apkures sistēmām. Mūsu māju apkurei nepieciešamā elektriskā jauda ir ievērojami zemāka (pēc mūsu pieredzes vidēji četras - piecas reizes) par tradicionālo 1 kW uz 10 m².

Ugunsdrošība

Visi mūsu ražotie panļi ir sertificēti. SIP panelim ar vienu ģipškartona slāni ugunsdrošības klase ir B-s1,d0.

Teicama trokšņa izolācija

SIP panelis pilnīgi izolē līdz 70 dB augstās frekvences skaņu. 177 mm biezais panelis ar vienu ģipša kartona slāni praktiski par 100% izolē sadzīves trokšņus.

Ātrie celtniecības tempi

Brigāde no 4 apmācītiem strādniekiem veic SIP mājas komplekta montāžu ar platību līdz 200 m² 1.5-2 nedēļās laikā. Celtniecības laiks no pamatiem līdz gatavai mājai parasti nepārsniedz 3-4 mēnešus

Ideāli gludas sienas

Gludā sienu virsma samazina apdares laiku un finansu patēriņu. Piemēram, mājā no SIP paneļiem ģipškartonu montē tieši uz sienām bez vadošajiem metāla profiliem, pie šādas sienas jebkurā vietā ar parasto pašskrūvējošo kokskrūvju palīdzību var pakārt jebkādu plauktu, tāpēc SIP paneļus bieži izmanto arī mājas iekšējo šķērssienu būvei.

Viegla konstrukcija

Salīdzinājumā ar ķieģeļa, betona vai pat koka mājām no brusām, māja no SIP paneļiem ir ļoti viegla, kas ļauj ievērojami samazināt izdevumus pamatu būvniecībai. No SIP paneļiem izgatavotās sienas kvadrātmetrs sver apmēram 15-20 kg, salīdzinoši parastas ķieģeļu sienas 1m² svars var sasniegt tonnu. Tipveida pamati šādai mājai nav dziļi - ar nelielu iedziļināšanu (lentu vai stabu veida), ja ir darīšana ar sarežģītu grunti, tad viegla māja ir vislabākais risinājums. Virsbūves uz esošajiem stāviem – arī te vieglas konstrukcijas ir neaizvietojamas.

Lieliski izturības un slodzes raksturojumi

 

Mājas no SIP paneļiem iztur temperatūras svārstības no −60°C līdz +60° С, maksimālu sniega noslodzi, orkāna stipruma vēju un zemestrīci līdz 8 ballēm. Ilgmūžības un izturības ziņā tās ir pārākas par būvēm no brusām un baļķiem. To konstrukcijas ir apmēram 4 reizes izturīgākas (pret saspiešanu un laušanu) par koka karkasa mājām. Pateicoties monolītajai salīmēšanai SIP panelis iztur vertikālo slodzi - 10 tonnas uz 1 metru un horizontālo slodzi - apmēram 2 tonnas uz 1m².

        

Japānā pēc 1995. gada zemestrīces, kad Kobes pilsētā gāja bojā 5000 cilvēki, visas sešas no SIP paneļiem būvētas mājas izturēja.

 

 

 

Ilgs ekspluatācijas termiņš

Pēc speciālistu vērtējuma SIP paneļu mājas ekspluatācijas termiņš var būt ilgāks par 100 gadiem. Ilgmūžību nodrošina augstas putu polistirola ekspluatācijas īpašības, tas praktiski nenoveco, saglabā savas ģeometriskās formas un izmērus kā arī nepūst. Pateicoties tam ka paneļiem ir OSB plāksnes tie neuzsūc mitrumu, kas neļauj rasties sēnītēm, pelējumam vai puvei.