Kas ir SIP?

SIP tehnoloģija - augstas produktivitātes būvniecības metode, ko izmanto dzīvojamo māju un vieglo konstrukciju komercceltņu būvniecībā. Tehnoloģiju sāka plaši pielietot  pagājušā gadsimta 70. gados, pašlaik tā ir viena no dinamiskākajām un straujāk augošajām jomām būvniecībā.

SIP (Structural  Insulated  Panel) - Strukturāls Siltumizolējošs Būvpanelis ir konstrukcijas elements, kas iegūts zem spiediena salīmējot blīvas putu polistirola plāksnes starp divām OSB plāksnēm .

Ideja izmantot SIP paneļus būvniecībā radās pagājušā gadsimta 30. gados ASV valdības finansētās meža resursu saglabāšanas programmas pētījuma laikā. 1937. gadā tika uzbūvēta pirmā māja, kuras celtniecībā izmantoja SIP paneļus, tās iesvētību ceremonijā piedalījās pirmā lēdija - Eleonora Rūzvelta.

Jāatzīmē, ka SIP tehnoloģija nav karkasa, bet gan paneļu māju būvniecība, t.i., celtniecībā neizmanto atsevišķi būvējamu ēkas karkasu, bet paši SIP paneļi ir galvenais nesošais konstrukcijas elements.

Šādam panelim ir ekskluzīvas energo-efektivitātes īpašības un augsta izturība. Māju sienas un stūri, kuri samontēti pēc šīs tehnoloģijas, ir ideāli gludi un taisni. Bez tam, māju montāža tiek veikta jebkurā gada laikā. SIP mājām piemīt ilgs kalpošanas mūžš un teicams ekspluatācijas raksturojums.