Celtniecība

Pamati

Pateicoties SIP paneļu konstrukcijas vieglumam, ievērojami samazinās slodze uz mājas pamatiem. Projektējot un būvējot ēkas no SIP paneļiem visizdevīgāk ir izmantot nelielu iedziļināšanu, kas ļaus ievērojami samazināt materiālu patēriņu un pazemināt darba izmaksas. Šādi pamati ir droši un ekonomiski attaisnoti.

Montāžas uzsākšana

Montāža pēc SIP tehnoloģijas var tikt veikta jebkurā gadalaikā. SIP paneļiem ir maza masa, kas dod iespēju diviem strādniekiem bez īpašas piepūles tos pārnēsāt un montēt. Uz gataviem pamatiem nostiprina savienojuma brusu, kura apstrādāta ar antiseptiķi, brusas stiprinājums pie pamatiem tiek veikts ar enkura skrūvēm caur hidroizolācijas materiālu, izmantojot kustīgu šablonu. Ja māja būvējas uz paliem tad pārseguma paneļi tiek uzlikti uz nesošas brusas, veidojot līdzenu un drošu vairogu, to apakšējā mala tiek pārklāta ar bitumena mastikas kārtu, lai panāktu lielāku hidroizolāciju.

                   

Sienas

Sienu paneļu montāžu sāk no saliekamās mājas stūra, pirmo sienas paneli uzstāda ar līmeņrādi ar maksimālu pieļaujamo novirzi ne vairāk kā 1-1,5 mm. Otru stūra paneli, kura gals aizklāts ar dēli vai OSB, savieno taisnā leņķī ar pirmo paneli ar anodētu pašskrūvējošu kokskrūvju palīdzību, hermetizējot savienojumu ar putu polistirola hermētiķi. Apakšējā sienu paneļu grope tiek uzlikta uz savienojošās brusas un piestiprināta pie tās ar pašskrūvējošām kokskrūvēm. Savā starpā SIP paneļus savieno ar "tapas-gropes” savienojamu palīdzību, izmantojot brusu, kuru montē paneļu iekšpusē. Savienojuma vietās visi neievērojamie tukšumi tiek aizpildīti ar montāžas putām, lai izslēgtu „aukstuma tiltiņu" veidošanos. Montāžas precizitāti pēc vertikāles pārbauda ar mērīšanas līmeņrādi. Pēc pirmā stāva sienu perimetra veidošanas paneļu tehnoloģiskās gropes augšpusē aizpilda ar putām un tajās ievieto savienojošos dēļus, analoģiski tam kā tas izdarīts apakšā, sienu savienojuma un grīdu seguma vietās. Otrā stāva pārsegumu savāc pēc analoģijas ar grīdas pārsegumu, tā pārsegumu droši piestiprina pie pirmā stāva sienām ar garu pašskrūvējošu skrūvju palīdzību. Augšējais pārsegums veic ne vien savu tiešo funkciju, bet arī savieno savā starpā sienas, piešķirot konstrukcijai papildus izturību.

Jumts

Mājas montāžas nobeiguma etaps tiek veikts pēc vienas no standarta SIP tehnoloģiju metodikām. Šo metodiku īpatnība ir tā, ka spāru nav vajadzīgas, paneļiem ir pietiekama izturība, lai noturētu praktiski jebkuru iespējamo slodzi (piemēram, sniegu). Jumt tiek uzcelts, pa mājas perimetru stiprinot mūrlatu - brusu, kura kalpo par pamatu jumta virsmas balstam. Kā augšējais pamats kalpo kores brusa, kura nostiprināta starp jumta frontoniem augšpusē uz kores sijas ar skrūvju palīdzību. Paneļi savā starpā tiek savienoti tāpat kā sienas paneļi. Jumtam kurš samontēts no SIP paneļiem nav nepieciešama papildus tvaika izolācija un siltināšana, jo tā jau paredzēta paša paneļa konstrukcijā. Zem jumta no SIP paneļiem vienmēr ir silts mansards un kā jumta segumu var izmantot arī jebkurus zināmus jumta seguma materiālus - metāla dakstiņus, elastīgus vai dabiskus dakstiņus – ierobežojumu nav.

         

Komunikācijas

Pēc mājas karkasa pabeigšanas iekārto elektrisko instalāciju, ūdensvadu un kanalizāciju. Komunikāciju ierīkošanai mājā no SIP paneļiem ir tā priekšrocība, ka visas komunikācijas ir ārējās un viegli pieejamas. Ja tā ir vienstāva māja, tad ūdensvads un kanalizācija var tikt ievilkta zem grīdas. Citā variantā var paredzēt speciālas šahtas, pieeju pie kurām var iegūt bez visas sienas demontāžas. SIP tehnoloģija ir ļoti elastīga attiecībā uz komunikāciju ierīkošanu. Koka virsmas, kuras saskaras ar ūdensvada un kanalizācijas caurulēm, noteikti tiek apstrādātas, impregnējot ar antiseptiķiem un ūdeni atgrūdošiem materiāliem.

 

 

 

 

 

 

 


Apdare

Ārējās apdares varianti nekādā veidā neatšķiras no zināmajiem variantiem, veicot tradicionālo ķieģeļu un betona sienu apdari. Māja var tikt apdarināta ar ķieģeļiem, apmesta un nokrāsota, apdarināta ar saidingu, dabisko akmeni vai akmens veida flīzēm. Nekādu ierobežojumu apdares materiālu izmantošanai nav, tas ir kārtējais liels SIP paneļu pluss. Tieši tie paši piedāvājumi attiecas uz iekšējām sienām, SIP paneļi veido līdzenu, vertikālu virsmu, kura der jebkurai apdarei. Tos var nokrāsot, aplīmēt ar tapetēm, apdarināt ar dēļiem vai ģipškartonu, viss ir atkarīgs no pasūtītāja vēlmēm.